kuskusove-placicky-podle-singlikove – zakladni-recept

4. September 2014 09:33 by paní SinglíkováArchiv receptů | malá jídla

Miluji kuskus, naprosto ideální ingredience do kuchyně všech Singlíků. Nemůže být nic snadnějšího. Vždy když dělám vývar, automaticky připravím kuskus, i když ho zrovna neservíruji. Prostě proto, že s vývarem je lepší než jen s horkou vodou. Vývar mu dodá správný šmak a trochu té potřebné mastnoty, i když je zcela dietní. Udělám ho vždycky víc, misku potáhnu alobalem a tak mi vydrží v lednici několik dní. Proto jsem přemýšlela, jak s kuskusem ještě lépe naložit než jen přidat do salátů nebo použít jako jednoduchou přílohu. No a také jsem dostala dotaz, co ještě by se dalo udělat v „ kouzelné formě“ – viz shopping. A tak jedno krásné letní odpoledne vznikl experiment – kuskusové placičky. Řádem „ Zlaté vařečky“ mi pak bylo, když můj lehce konzervativní syn si dvakrát přidal k masu a omáčce v domnění, že jsou to nějaké vychytané knedlíky!

Ingredience na 1 formu

  • 100 g kuskusu
  • kuřecí vývar
  • 2- 3 vejce
  • něco zeleného – pažitka, bazalka, řeřicha nebo petrželka - fakultativně
  • sůl, pepř, olivový olej

Příprava

Kuskus zalijeme vařícím vývarem a necháme aspoň 5 minut stát, až kuskus absorbuje všechnu tekutinu – viz Vychytávka. Mezitím rozehřejeme troubu na 180oC. Vmícháme dvě vejce do kuskusu a promícháme, bohatě popepříme a v případě potřeby ještě trochu posolíme. Nasekáme „ něco zeleného“ pro barvu, znovu zamícháme. Můžeme vmíchat třetí vejce, pokud jsou vejce menší nebo chceme mít placičky nadýchanější. Do každého důlku ve formě kápneme olej a lžící důlek naplníme kuskusovou směsí, uhladíme povrch. V troubě pečeme asi 20 minut. Podáváme teplé i studené jako přílohu k masům, výborné i s omáčkou.

kuskusove-placicky-podle-singlikove-–-zakladni-recept

Rada paní Singlíkové

Pokud nemáte „ kouzelnou formu“, nezoufejte. Dělala jsem místo placiček i mufíny anebo jsem použila pečící papír a placičky vytvořila na něm, byly ale tenčí, takže jsem je více kontrolovala při pečení a pekla jenom asi 15 minut.

kuskusove-placicky-podle-singlikove-–-zakladni-recept

Vychytávka

Nenalévám vývar na kuskus najednou, ale postupně. Mám vyzkoušeno, že různé druhy kuskusu absorbují tekutinu jinak. V misce kuskus napřed celý zaliji, chvíli počkám a potom dolévám po menších dávkách, nechám vždy chvíli stát, ochutnám a pokud je ještě tvrdý, zase doleji. Nakonec nechám ještě nahoře „ loužičku“, kuskus se „ dotáhne“, chce svůj čas.

Dobrou chuť

podpis Vaše Singlíková

Comments are closed

RECEPTY
PANÍ SINGLÍKOVÉ


METABOLIC
BALANCE


CAPPUCCINO
S PANÍ SINGLÍKOVOU


CESTOVÁNÍ
S PANÍ SINGLÍKOVOU


SHOPPING
S PANÍ SINGLÍKOVOU


La Cucina Italiana

Top kulinářské blogy

Poslední články