Rukolový salát s fíky s mozzarellou

27. August 2013 01:56 by paní SinglíkováArchiv receptů | saláty

Měla jsem možnost ještě za totality vyjet několikrát do Itálie jako tlumočnice se sportovními kluby. Zážitky byly nezapomenutelné a v kontextu dnešní doby často neuvěřitelné. Přes velmi velmi omezené finance jsem už tehdy hledala gastronomické zážitky a oplakala jsem nejedny džíny z mercata, abych si raději dala něco dobrého a poznala nové chutě. A tehdy jsem potkala rukolu. Nenápadnou listovou zeleninu s listy podobnými pampeliškám, nezaměnitelné nahořkle temné chuti, která dodávala všem salátům a těstovinám ten správný říz. A tak jsem za propašované liry vozila svým rodičům semínka a oni italskou rukolu za tuhé totality pěstovali na chatě v Pikovicích. Ó jak krásný pocit to byl A ta chuť! Dnes je rukola běžně k dostání, přesto nemá pevné místo v našem jídelníčku – tedy v mém ano, ale co ve Vašem? Zkuste jednoduchý Rukolový salát s fíky a mozzarellou a rukolu si určitě oblíbíte. A buďme rádi, že již nemusíme pašovat semínka z Itálie……

Ingredience na 2 porce

  • 2 hrstě čerstvé rukoly
  • 1 mozzarella
  • 3 – 4 fíky
  • 1 lžička medu
  • 2 lžíce olivového oleje
  • 1 ½ lžíce citronové šťávy
  • kůra z 1 citronu
  • sůl, pepř

Příprava

Napřed připravíme zálivku. Kvalitní olivový olej, med a citronovou šťávu smícháme a vyšleháme až se spojí v konzistentní tekutinu. Mozzarellu nakrájíme na plátky a fíky na čtvrtky nebo osminky – podle velikosti plodu. Rukolu omyjeme a na každou porci dáme na talířek nebo do misky jednu hrst, naaranžujeme mozzarellu a fíky. Až těsně před podáváním pokapeme zálivkou, posypeme nastrouhanou citronovou kůrou, pepřem a v případě potřeby pár zrnky hrubé mořské soli. Salát je ideální doplněk ke grilovaným masům, s kouskem chleba nebo bagety může být i samostatnou lehkou letní večeří.

Rukolový salát s fíky s mozzarellou

Rada paní Singlíkové

Rukola se prodává v supermarketech ve vaničce nebo u vietnamských obchodníků ve svazku. Rychle uvadá. Pokud ji ponoříte do mísy s vodou a dáte do lednice, vydrží čerstvá i několik dní.

Vychytávka

Pokud si Singlík připraví salát jako lehkou večeři, zaslouží si i sklenku dobrého italského bílého vína. A možná uslyší i šplouchání moře.

Dobrou chuť

podpis Vaše Singlíková

Comments are closed

RECEPTY
PANÍ SINGLÍKOVÉ


METABOLIC
BALANCE


CAPPUCCINO
S PANÍ SINGLÍKOVOU


CESTOVÁNÍ
S PANÍ SINGLÍKOVOU


SHOPPING
S PANÍ SINGLÍKOVOU


La Cucina Italiana

Top kulinářské blogy

Poslední články