Pečená rajčata na několik způsobů

7. September 2013 16:09 by paní SinglíkováArchiv receptů | malá jídla | saláty

Lehčí už to být nemůže! Pokud si ještě nějaký Singlík stěžuje na složitost vaření a nedostupnost některých surovin, po přečtení tohoto receptu se už nebude mít na co vymlouvat a zároveň získá najednou několik zdravých a dobrých pokrmů, protože takto připravená rajčata jsou jen základem pro různé další kombinace jídel. Čtěte tedy celé až do konce!

Ingredience na 4 porce

  • 10 středně velkých rajčat
  • 3 stroužky česneku
  • hrst čerstvé bazalky nebo oregana – viz Vychytávka
  • 3 lžíce olivového oleje
  • 3 lžíce balsamika
  • Sůl, pepř

Příprava

Rajčata rozpůlíme a položíme rozkrojenou stranou nahoru do vhodného pekáčku nebo zapékací nádoby. Lehce osolíme, stroužky česneku oloupeme a nakrájíme na plátky, ty položíme na rajčata. Přidáme lístky bazalky. Olej smícháme s balzamikem a směsí rajčata pokapeme. Zapékáme v troubě předehřáté na 160oC asi hodinu, během delší přípravy na nižší stupeň, totiž pustí dostatek šťávy a jsou pečená ne „upečená“. Na závěr můžeme otočit mlýnkem s pepřem. Takto připravená rajčata jsou báječnou přílohou ke všem grilovaným nebo pečeným masům a hodí se i do salátů – viz Rada paní Singlíkové nebo zkuste obměnu Caprese a zkombinujte s mozzarelou.

Rada paní Singlíkové

Uvádím „nesinglíkovské“ množství, protože pečená rajčata zužitkujete i studená. Stačí některý ze zelených salátů, výborný je například lollo biondo nebo i rukola, který natrháte, pokladete zapečenými rajčaty ještě jednou přepůlenými a zalijete zálivkou, která se vytvořila během pečení. Je to delikatesa, kterou vykouzlíte během pár minut.

Pečená rajčata na několik způsobů

Vychytávka

Bazalku můžete nahradit oreganem a dáte rajčátkům větší říz. Můžete i kombinovat, půlku množství zapéci s bazalkou, tak je vhodnější na salát a půlku s oreganem, které více „pasuje“ k masu.

Dobrou chuť!

podpis Vaše Singlíková

Comments are closed

RECEPTY
PANÍ SINGLÍKOVÉ


METABOLIC
BALANCE


CAPPUCCINO
S PANÍ SINGLÍKOVOU


CESTOVÁNÍ
S PANÍ SINGLÍKOVOU


SHOPPING
S PANÍ SINGLÍKOVOU


La Cucina Italiana

Top kulinářské blogy

Poslední články