Mini hot-dog

18. July 2014 18:37 by paní SinglíkováArchiv receptů | malá jídla

Pokud máte rádi hot-dog, najíte se po celém světě i bez znalosti cizích jazyků. Neumím si totiž představit, že v Praze visí na stánku nápis „ horký pes“ nebo v Římě „cane caldo“ či v Berlíně „warmhund“. Hot-dog je prostě hot-dog a že ten název takto zdomácní téměř všude, určitě netušil německý řezník, když koncem 19. století v Americe na Coney Islandu poprvé rozkrojil rohlík a vložil do něj tenký frankfurtský párek. Jeden z jeho zákazníků nazval výtvor „jezevčíkem“ čili „little-dog“ a protože ho řezník ještě ohřál, „hot-dog“ byl na světě a jezevčíci se rozběhli do celého světa. Jak jednoduché, že? Moje mini hot-dogy jsou z trochu jiného těsta, v tomto případě lístkového. Hodí se ,když má singlík společnost. Určitě je připravte, pokud přijdou hosté s dětmi, prostě – jednoduché, originální a syté.

Ingredience

  • 1 rozválené listové těsto na pečícím papíře 24 x 42 cm
  • 8 vídeňských párků
  • hrubozrnná hořčice
  • 1 vejce
  • sezam na posypání

Příprava

Troubu předehřejeme na 180oC. Párky nakrájíme na třetiny, těsto rozbalíme na pečícím papíře, potřeme hořčicí a rádýlkem nakrájíme po delší straně 12 asi 3,5 centimetrových plátků, které rozpůlíme. Do každého plátku zabalíme párek a potřeme rozkvedlaným vajíčkem. Posypeme sezamem bílým i černým. Vznikne nám 24 mini hot-dogů, které pečeme asi 28 – 30 minut nebo dokud nezezlátnou v troubě. Podáváme teplé i studené.

Mini hot-dog

Rada paní Singlíkové

Můžete použít i jiné druhy párku, ale ne příliš výrazné chuti. Ten správný šmak mini hot-dogům dodá totiž hrubozrnná hořčice, tak ať její chuť nepřebijete.

Vychytávka

Pokud nemáte sezam, můžete použít třeba mák. Já jsem zkoušela i kmín, ale ten se mi spekl a nebylo to ono. Sezam se mi osvědčil nejvíce.

Dobrou chuť

podpis Vaše Singlíková

Comments are closed

RECEPTY
PANÍ SINGLÍKOVÉ


METABOLIC
BALANCE


CAPPUCCINO
S PANÍ SINGLÍKOVOU


CESTOVÁNÍ
S PANÍ SINGLÍKOVOU


SHOPPING
S PANÍ SINGLÍKOVOU


La Cucina Italiana

Top kulinářské blogy

Poslední články