Mangové smoothie s jogurtem

5. August 2013 18:09 by paní SinglíkováArchiv receptů | nápoje | snídaně

Smoothies jsou ovocné, zeleninové nebo smíšené koktejly vytvořené mixováním, často doplněné jogurtem nebo ledem. Variace jsou nekonečné, při experimentování neplatí žádná pevná pravidla. Smoothie je typické pro Ameriku. Američané mu dali název, ale jako obvykle – hm no prostě jim originál nepatří! Ten je totiž z Brazílie! Věřili byste tomu? V Brazílii jsem byla a je to země plná barev, kontrastů a bujné vegetace. Takže si umím představit, jak si divocí Brazilci odskočí z plantáže a v rytmu samby umíchají první „smoothies“ z tropického ovoce, které jim dozrává pod nosem. V 30. letech minulého století, když se Američané začali vehementně zajímat o zdravý životní styl, opsali recept do svého jídelníčku a začali rozvíjet nesčetné variace. O tom ale příště. Teď si dáme mangové smoothie s jogurtem, recept, který jsem si přivezla z Nového Zélandu. Ó jak mezinárodní smoothie ale je, že?

Ingredience na 2 porce

  • ½ manga
  • šťáva z půlky pomeranče
  • 120 g bílého jogurtu = 1 celá Activia
  • 2 dcl netučného mléka, může být i sojové
  • 2 polévkové lžíce pšeničních klíčků, možno nahradit viz Vychytávka
  • 6 - 8 kostek ledu podle velikosti

Příprava

Mango oloupeme a nakrájíme na plátky, vložíme do nádoby, ve které budeme smoothie mixovat. Přidáme pomerančovou šťávu, jogurt, mléko, pšeničné klíčky a led. Rozmixujeme tyčovým mixérem dohladka a hned podáváme.

Rada paní Singlíkové

Smoothie zcela jistě patří do zdravé výživy a výborně s ním nastartujete svůj náročný pracovní den. A každý den můžete mít jiný začátek, protože každý den si můžete připravit jiné smoothies. Uděláte si tak ze snídaně zábavu a bude se vám lépe vstávat.

Mangové smoothie s jogurtem

Vychytávka

Moje kamarádka Jitka často používá Dobrou vlákninu od firmy Bona Vita, vyzkoušela jsem jí v tomto receptu a nahradila tak pšeničné klíčky a bylo to mňam! Sice už ne mňam z Nového Zélandu, ale báječná česká alternativa.

 

Dobrou chuť!

podpis Vaše Singlíková

Comments are closed

RECEPTY
PANÍ SINGLÍKOVÉ


METABOLIC
BALANCE


CAPPUCCINO
S PANÍ SINGLÍKOVOU


CESTOVÁNÍ
S PANÍ SINGLÍKOVOU


SHOPPING
S PANÍ SINGLÍKOVOU


La Cucina Italiana

Top kulinářské blogy

Poslední články