Lososové balíčky s parmskou šunkou

25. September 2013 01:06 by paní SinglíkováArchiv receptů | malá jídla | předkrmy a čekačky

Čekáte hosty? Nevíte, zda jedí ryby, ale vy byste si rybu dali? Zkuste lososové balíčky!. Recept je velmi jednoduchý, ale působí efektně a náročně. Překvapí vás soulad chutí ryby a šunky, takže si na své přijdoui „masožravci“ i nedůvěřiví  rybí začátečníci. Úspěch spočívá především v kvalitních čerstvých surovinách. Jako přílohu nevařte žádné složité kreace, abyste nepřebili originální chuť, ideální jsou vařené brambory. Lososové balíčky můžete podávat i jako rafinovaný teplý předkrm jen s listovým salátem.

Ingredience na 2 porce

  • 400g čerstvého lososa bez kůže vcelku z břišní části ryby – ne ocasní
  • 8 plátků parmské šunky
  • čerstvá bazalka
  • 1 citron

Příprava

Lososa nakrájíme na osm špalíčků tak, že napřed celý plát rozpůlíme napříč a každou půlku pak rozdělíme na čtyři díly. Vzniknou tak špalíčky zhruba 7X4 cm. Na každý špalíček položíme jeden nebo dva listy čerstvé bazalky a zabalíme do plátku parmské šunky. Nesolíme, šunka je slaná dost. Balíčky naskládáme vedle sebe do pekáčku nebo jiné zapékací nádoby, nejlépe hranaté. Troubu rozehřejeme na 180oC a pečeme asi 10 - 12 minut podle tloušťky lososových špalíčků, nepřidáváme žádný tuk, losos i šunka jsou tučné dost a pustí šťávu. Ihned podáváme s citronem nakrájeným na klínky a můžeme přidat ještě pár lístků čertsvé bazalky.

Lososové balíčky s parmskou šunkou

Rada paní Singlíkové

Na tento recept kupujte šunku co nejméně slanou a opravdu nemusíte používat sůl. Dochucení citronem dodá pokrmu správný šmrnc. No a pokud někdo opravdu nemůže bez soli žít, posolí si lososa na talíři. Ale já jsem jednou osolila lehce rybu před pečením a bylo to prostě moc. Díky šunce se ryba nevysuší.

Vychytávka

V obchodě si nechte z lososa odstranit kůži, tím si přípravu ještě zjednodušíte.

Dobrou chuť!

podpis Vaše Singlíková

Comments (2) -

Zuzanka
ZuzankaCzech Republic
9/25/2013 1:55:45 PM #

To zní báječně!!

Irena Valtová
Irena Valtová Czech Republic
9/25/2013 1:58:20 PM #

Lososové balíčky vyzkouším, děkujeme za recepty a těšíme se na nové!!! Smile

Comments are closed

RECEPTY
PANÍ SINGLÍKOVÉ


METABOLIC
BALANCE


CAPPUCCINO
S PANÍ SINGLÍKOVOU


CESTOVÁNÍ
S PANÍ SINGLÍKOVOU


SHOPPING
S PANÍ SINGLÍKOVOU


La Cucina Italiana

Top kulinářské blogy

Poslední články