Kouzelná pečící forma

5. February 2013 16:09 by paní SinglíkováShopping s paní Singlíkovou

Patří mezi mé nejoblíbenější, nejpoužívanější a nejjednodušší kuchyňské náčiní. A co je to ?

Plochá pečící forma na 12 muffinů od firmy TEFAL, ze série PATISSERIE, to znamená pečivo nebo zákusek.

Je skladná, velikost pouze 30 X 23 cm, proto vždy po ruce, nízká, což je také praktické, lehká, z kvalitního hliníku, takže nemusíte přemýšlet, jestli na ní můžete kovovou vidličkou nebo nožem – jasně že můžete! Je nepřilnavá, takže se nemusíte bát, že se něco připeče. Opravdu to funguje – mám to mnohokrát vyzkoušené, forma musí být jen řádně umytá a osušená, pak nemusíte vymazávat máslem ani olejem. Může do myčky – to také není k zahození a v neposlední řadě dobře vypadá, je z vrchu hezky červená.

Kouzelná pečící forma

Dělám v ní vaječné placičky všeho druhu, lívanečky, malé quiche, malé pizzy, zapékám přílohy a dokonce peču i malé karbanátky – lepší než je smažit. Bez tuku a předsmažování šoupnu formu do trouby, nastavím čas a za chvíli je hotovo. Dokonalý pomocník v kuchyni pro singlíky a pokud má singlík návštěvu, tak proces opakuje víckrát a je i tak vše brzy připraveno.

A dvě zprávy na závěr – ta dobrá je, že stojí jen 269 Kč a ta špatná, že jsem možná před Vánoci koupila poslední čtyři jako dárek a podporu vaření pro mé kamarádky. No a zatím je ne a ne sehnat ,potřebovala bych jich ještě pár rozdat, tak pokud je potkáte, prosím o informaci.

Děkuji a dobrou chuť!

podpis Vaše Singlíková

Comments (2) -

Karla
KarlaCzech Republic
2/9/2013 11:28:33 PM #

Nemate nahodou nejaky vychytany  recept na mnamkove livanecky do te Vasi kouzelne formy... ???

Singlíková
SinglíkováCzech Republic
2/23/2013 7:41:31 PM #

Milá Karlo,
určitě ti budou chutnat Jogurtové lívanečky paní Singlíkové. Zalistuj trochu zpět nebo koukni do Receptů. A dej vědět, jak to dopadlo. Tvoje Singlíková

Comments are closed

RECEPTY
PANÍ SINGLÍKOVÉ


METABOLIC
BALANCE


CAPPUCCINO
S PANÍ SINGLÍKOVOU


CESTOVÁNÍ
S PANÍ SINGLÍKOVOU


SHOPPING
S PANÍ SINGLÍKOVOU


La Cucina Italiana

Top kulinářské blogy

Poslední články