Jogurtové lívanečky paní Singlíkové

18. prosince 2012 18:04 by paní SinglíkováArchiv receptů | snídaně

Tahle dobrota vznikla zcela náhodně. Potřebovala jsem nafotit snídani na nádobí půjčeném z Villeroy – Boch a můj fotograf byl v zácpě na Jižní spojce. Zdržení jsem vyplnila rychlým pokusem s jogurtem a povedlo se. Jen jsme dofotili, lívanečky zmizely… Nevím, kdo z nás jich zbaštil víc, ale od té doby je připravuji několikrát týdně. Mňam !

Ingredience na jednu vydatnější nebo 2 menší porce

  • 1 malá Activia 120 gr
  • 1 celé vejce
  • 2 vrchovaté lžičky hladké mouky
  • 1 sáček vanilkového cukru
  • 1 kávová lžička kypřícího prášku
  • 1 lžíce olivového oleje
  • marmeláda nebo skořicový cukr nebo něco jiného, na co máte chuť
Jogurtové lívanečky

Příprava

V misce rozšleháme vejce s jogurtem a vanilkovým cukrem do hladka, přidáme mouku a kypřící prášek, mícháme až vznikne vláčné těstíčko. Olejem zlehka vymastíme plech na 12 mufinu, naplníme mufinové jamky vždy jednou polévkovou lžící těstíčka.. Množství by mělo stačit akorát na 12 lívanečků. Mezitím předehřejeme troubu na 180oC, vložíme plech a pečeme 12 minut. Lívanečky „ vyskočí“, ale když vyndáme plech z trouby, zase „ spadnou“. Uchovají si ale vláčnou, jemnou chuť. Můžeme je sníst jen tak, nejlépe ke snídaní s cappuccinem nebo namazat meruňkovou zavařeninou nebo jen posypat skořicí.

Rada paní Singlíkové

Vymazání plechu si zjednodušíte tím, že olej nalijete přímo do jedné mufinové jamky a mašlovačkou vymastíte ostatní. Oleje stačí opravdu jen malinko.

Vychytávka

Úspěch tohoto receptu a mnoha dalších budoucích je dán použitím teflonového plechu pro 12 mufínu od firmy Tefal z řady Patisserie. Koupila jsem ho za 269 Kč a nemohu si ho vynachválit. Více se o něm zmíním v rubrice Shopping s paní Singlíkovou. Doporučuji ho mít v „ Povinné výbavě“.

podpis Vaše Singlíková

Comments (3) -

Dita
DitaCzech Republic
24. 1. 2013 15:30:21 #

Naprosto úžasný recept na rychlé a téměř dietní lívanečkySmile Doporučuji připravit směs  rovnou z dvojité dávky! Jinak budete zbytečně špinit další nádobí na novou várku.
Děkuji paní Singlíková - moc nám chutnalo!

Singlíková
SinglíkováCzech Republic
27. 1. 2013 15:56:26 #

Jéé, Singlíková děkuje a dodá další dobroty.

Jitka Molnárová
Jitka MolnárováCzech Republic
19. 5. 2013 19:29:22 #

Milá paní Singlíková,

při prvním pokusu o Vaše famózní lívanečky jich  můj tříletý vnuk  doslova zhltal šest a brečel, protože ostatní chtěli také ochutnat a jen se po nich zaprášilo. Obě snachy si hned odnesly recept a Ondráškovi jsem musela slíbit, že příště je udělám jen a jen pro něj. Což se dnes stalo a celá várka v něm zmizela během chvíle. Dalšího komentáře asi netřeba....

Děkuje  " kamarádka Jitka, která pořád hubne, chce zdravě jíst a nechce vařit "

Comments are closed

RECEPTY
PANÍ SINGLÍKOVÉ


METABOLIC
BALANCE


CAPPUCCINO
S PANÍ SINGLÍKOVOU


CESTOVÁNÍ
S PANÍ SINGLÍKOVOU


SHOPPING
S PANÍ SINGLÍKOVOU


La Cucina Italiana

Top kulinářské blogy

Poslední články