Houbové kuskusové placičky

7. October 2014 18:46 by paní SinglíkováArchiv receptů | malá jídla

Letošní sezóna přeje houbám a tak jsem vyrazila do lesa a – našla! Něco se usušilo, něco zamrazilo, smaženice byla velkolepá, ale stále zbývalo pár výstavních hříbků, suchohřibů a babek. A protože jsem měla v lednici připravený kuskus, proč nezkusit zaimprovizovat s mými oblíbenými kuskusovými placičkami! Výsledek byl skvělý a než jsem vymyslela, s čím je budu podávat – zmizely! Abych zjistila, že jsou dobré i studené na druhý den, musela jsem upéct ještě jednu formu, tak všem chutnaly.

Ingredience na 1 formu

  • 100 g kuskusu
  • kuřecí vývar
  • 2 – 3 vejce
  • sůl, pepř, olivový olej
  • 1 cibule
  • 2 stroužky česneku
  • plná hrst hub

Příprava

Cibuli a česnek jemně nakrájíme, zpěníme na pánvi olej. Přidáme cibuli, mícháme a až začne sklovatět, přidáme česnek a po chvíli očištěné a pokrájené houby. Podusíme s trochou vody za stálého míchání, dokud houby nezměknout. Trvá to asi 5 – 7 minut, záleží na druhu hub a také, jak jemně jsou pokrájené. Kuskus připravíme podle základního receptu - viz „Kuskusové placičky podle Singlíkové - základní recept“. Vynecháme „ něco zeleného“ a do kuskusu zamícháme podušené houby. Naplníme směsí kouzelnou formu nebo nižší mufiny nebo vytvoříme kolečka na pečícím papíru. Nemusíme ani vymazávat olejem, protože na něm jsme již připravovali houby. Nakonec placičky popepříme a pečeme asi 20 minut v troubě rozehřáté na 180oC. Podáváme teplé i studené.

Rada paní Singlíkové

Kuskus je samozřejmě nejlepší s vývarem, ale v tomto případě je chuť hub natolik výrazná, že ho můžete i zalít jen vroucí vodou. Pak ale houby více dochuťte, například majoránkou, oregánem nebo kmínem. Fantazii se meze nekladou.

Houbové kuskusové placičky

Vychytávka

Nejlepší je použít směs čerstvých hub, ale pokud budete mít na placičky chuť i mimo houbařskou sezónu, můžete použít žampióny, které jsou běžně k dostání celý rok, anebo lišky. Ty koupíte po část roku na farmářských trzích

Dobrou chuť

podpis Vaše Singlíková


Co ještě by vám mohlo chutnat

Kuskusové placičky podle Singlikové

Comments are closed

RECEPTY
PANÍ SINGLÍKOVÉ


METABOLIC
BALANCE


CAPPUCCINO
S PANÍ SINGLÍKOVOU


CESTOVÁNÍ
S PANÍ SINGLÍKOVOU


SHOPPING
S PANÍ SINGLÍKOVOU


La Cucina Italiana

Top kulinářské blogy

Poslední články