Broskvová zmrzlina se zázvorem

11. června 2013 15:27 by paní Singlíkovádezerty

Létu se v našich zeměpisných šířkách zatím moc nedaří. Zkusme si ho tedy připomenout alespoň zmrzlinou. Následující recept je překvapivě jednoduchý a lehce se připraví i bez zakoupení zmrzlinovače. Zvládne ho opravdu každý, důkazem je můj kolega Oldřich, který si ho výslovně vyžádal a nyní „zmrzlinuje“ celá rodina.

Ingredience na 6 porcí

  • 2 broskve
  • 350gr hořké čokolády
  • 340gr řeckého jogurtu
  • 150gr cukru moučky
  • 2 lžíce šťávy z citronu
  • čerstvý zázvor

Neoloupané broskve rozmixujeme s cukrem, šťávou z citronu, lžičkou nastrouhaného zázvoru a s jogurtem. Směs nalijeme do 6 formiček na zmrzlinu – viz Vychytávka a dáme ztuhnout na mrazák. Rozpustíme čokoládu ve vodní lázni. Ztuhlou zmrzlinu vytáhneme z formiček a přelijeme čokoládou. Než čokoláda úplně ztuhne, posypeme jí jemně nasekaným zázvorem, který smícháme s trochou cukru.

Broskvová zmrzlina se zázvorem

Rada paní Singlíkové

Spojení chutí broskve a zázvoru je velmi zajímavá a kupodivu chutná i dětem. Vyzkoušela jsem i variantu s mangem nebo meruňkami a bylo to stejně mňam. Na mrazáku zmrzlina vydrží i několik týdnů, takže se Singlík nemusí bát udělat celou dávku – naopak, až vysvitne sluníčko, bude připraven a za horkého odpoledne jen sáhne na mrazák.

Broskvová zmrzlina se zázvorem

Vychytávka

Formičky na zmrzlinu jsem koupila v Tescomě za 129 Kč i s praktickým stojánkem na skladování 6 formiček. Produkt se jmenuje Tvořítka na zmrzlinu BAMBINI a dá se objednat i v eshopu www.tescoma.cz. Formičky se dají použít jak na ovocnou tak i smetanovou zmrzlinu nebo i sorbety, s blížícím se létem se tedy určitě vyplatí najít v kuchyni kousek toho místa na uskladnění.

Dobrou chuť!

podpis Vaše Singlíková

Comments (1) -

Jindřiška a Tonička
Jindřiška a ToničkaCzech Republic
13. 6. 2013 10:46:47 #

Milá teto Lído, děkujeme za recept na tu nejzdravější zmrzku na světě!! Už si nikdy nekoupíme ty chemické běsy v obchodě. A můžeme si dát denně dvě? Jindřiška a Tonička

Comments are closed

RECEPTY
PANÍ SINGLÍKOVÉ


METABOLIC
BALANCE


CAPPUCCINO
S PANÍ SINGLÍKOVOU


CESTOVÁNÍ
S PANÍ SINGLÍKOVOU


SHOPPING
S PANÍ SINGLÍKOVOU


La Cucina Italiana

Top kulinářské blogy

Poslední články