Ananas s kokosovou vodou

30. October 2014 23:44 by paní Singlíkovánápoje

Vzpomínám si, jak nám učitelka na přírodopis někdy v osmé třídě vyprávěla o účincích ananasu na hubnutí. To mne zaujalo nejvíc z celého výkladu, bohužel za totality jsme si ananasu moc neužili. Teď se to snažím dohnat. Ananas je pro mne odjakživa synonymum pro slunce, teplo, tropy, prázdniny, lásku … To samé platí o kokosu. Věděli jste, že slovo „anana“ pochází od jihoamerických indiánů, kteří věřili v jeho afrodiziakální účinky? A že se ananas pěstuje v řádcích, každá keřovitá rostlina – dorůstající až 1,5 m - má většinou jediný plod a po jeho sklizni zahyne? Ale když odřízneme vršek plodu, můžeme ho zakořenit a tím pokračuje život této nádherné dekorativní rostliny? Tak vzhůru na recept, i v ušmudlaném podzimu nám přinese kousek toho sluníčka, moře a dovolené.

Ingredience na 2 porce

  • ½ čerstvého ananasu
  • 160 ml kokosové vody
  • asi 2 cm čerstvého zázvoru
  • 2 lžičky medu nebo agávového sirupu – fakultativně
  • 1 limetka

Příprava

Oloupaný ananas nakrájíme na menší klínky a odšťavníme v odšťavňovači. Z půlky ananasu získáme asi 230 – 250 ml čisté šťávy. Přilijeme kokosovou vodu. Zázvor oloupeme, nastrouháme a přes ubrousek vymačkáme šťávu. Pokud není ananas dostatečně sladký, přidáme podle chuti med nebo sirup. Nápoj nalijeme do láhve nebo šejkru a řádně protřepeme. Podáváme ve vychlazených sklenicích s plátky limetky, nejlépe na led.

Rada paní Singlíkové

Já ananas nejraději kupuji u vietnamských obchodníků se zeleninou. Ananas mají již oloupaný, zabalený v potravinářské folii a půlka stojí asi 27 Kč. Prý se takto ananas z hygienických důvodů prodávat nemá, což nechápu. Vidíte alespoň, co kupujete, což u celého ananasu v supermarketu není možné. Kokosovou vodu si objednávám většinou přes internet na www.purecoco.cz, dá se ale koupit v některých lahůdkových nebo asijských obchodech a překvapivě i v DM. Není nejlevnější, ale za to plná živin a minerálů. Budu jí věnovat brzy samostatné povídání, zaslouží si ho.

Ananas s kokosovou vodou

Vychytávka

Pokud máte kvalitní odšťavňovač, nemusíte se trápit vymačkáváním zázvoru přes ubrousek, ale nakrájené kousky zázvoru zpracovat přímo v odšťavňovači.

Dobrou chuť

podpis Vaše Singlíková

Comments (1) -

official homepage
official homepageUnited States
1/8/2015 12:03:17 PM #

Regards  for helping out,  excellent   information.

Comments are closed

RECEPTY
PANÍ SINGLÍKOVÉ


METABOLIC
BALANCE


CAPPUCCINO
S PANÍ SINGLÍKOVOU


CESTOVÁNÍ
S PANÍ SINGLÍKOVOU


SHOPPING
S PANÍ SINGLÍKOVOU


La Cucina Italiana

Top kulinářské blogy

Poslední články