Jak číst blog

Klevetky paní Krevetky aneb ze společnosti

V této rubrice naleznete různé společenské akce většího i menšího významu, které mne zaujaly a chtěla bych se o ně s vámi podělit. A jak už to tak bývá při těchto příležitostech je třeba vždy aspoň  něco malého pojíst a popít, pokud se akce netýká dokonce přímo návštěvy restaurace nebo jiné gastronomické akce, kam se chodí výhradně za účelem konzumace. V každém případě se budu snažit vždy nějaký receptík okoukat nebo vyloudit a otisknout.

Aby mi něco zásadního ze společnosti neuteklo mám  Krevetku Terezku, která mne pravidelně informuje o dění v centru Prahy, protože jí neuteče nic.

Shopping s paní Singlíkovou

Jedná se o shopping gastronomický!! V některých obchodech se už cítím jako doma, jiné postupně objevuji, ať se to týká čerstvých ryb, italských, asijských nebo arabských specialit, různých náčiní, potřebných v kuchyni, při stolování nebo na terase. Postupně byste zde měli najít všechny mé „ nakupovací“ dovednosti – a že jich je!! A ráda se i o od vás některé naučím a pošlu je dál.

Cestování s paní Singlíkovou

Znáte to – zapomenete datum nebo název místa, kdy a kde jste byli, ale v paměti vám zůstává vůně a chuť jídla, které jste tam jedli? Tak vítejte na palubě. Podělím se s vámi o cestovatelské a kulinářské zážitky a přidám recepty, které jsem si přivezla.

Fotogalerie paní Singlíkové

Protože recepty a články na blogu běží rychlostí zpráv ze včerejších novin, ráda bych některé zvláště povedené fotografie uchovala pro potěšení své a doufám i vaše, ve zvláštní rubrice.  U vzniku všech fotografií asistuji, jsem jejich spolutvůrce a foodstylista, některé jsou mi zvlášť drahé a ráda si zavzpomínám, jak vznikly. Proto fotogalerie.

Cappucino s paní Singlíkovou

Každý správný Ital vám potvrdí, že cappuccino se má pít jen dopoledne do 11 hodin. Proto bych ráda, abyste zde každé pondělí nebo úterý ráno našli aktuální povídání o všem možném, takovou glosu o životě kolem nás i v nás, zamyšlení při šálku dobré kávy. Původně měla rubrika název „ Pohlazení paní Singlíkové „, a kdoví, jestli se k němu časem nevrátím. Všechno je možné.

Recepty paní Singlíkové

Tady najdete nejdůležitější informace z mého blogu a to archiv receptů. Doufám, že se rychle zaplní všechny předpokládané kategorie. Hledat v něm můžete podle tipů jídel např. Předkrmy a Amuse-bouche, Polévky, Saláty atd.. nebo podle nálady Jarní, Letní, Podzimní, Zimní, Pro líné singlíky, Jídla do kapsy atd… Některé recepty se objeví ve více kategoriích.

RECEPTY
PANÍ SINGLÍKOVÉ


METABOLIC
BALANCE


CAPPUCCINO
S PANÍ SINGLÍKOVOU


CESTOVÁNÍ
S PANÍ SINGLÍKOVOU


SHOPPING
S PANÍ SINGLÍKOVOU


La Cucina Italiana

Top kulinářské blogy

Poslední články